Divadlo ZTRACENÁ EXISTENCE slaví 20 let!

Praha 3. června – Autorský divadelní soubor ZTRACENÁ EXISTENCE se zapsal do povědomí diváků především autorskou komedií „Dentální rapsódie aneb Rande orální perspektivou“ nebo politickou satirou „Vandaska“. Na svém kontě má sedm celovečerních komedií a osm kratších experimentálních skečů. V letošním roce slaví 20 let od prvního společného vystoupení, které oslaví novou jednorázovou inscenací „20 LET EXISTENCE“ ve Studiu Ypsilon 9. a 10. června.

ZTRACENÁ EXISTENCE pracuje ve svých hrách s osobitým humorem, často si utahuje ze společenských a politických klišé a nebojí se být nekorektní. Nejinak tomu bude i 9.a 10. června, kdy ve Studiu Ypsilon uvede svou speciální novinku „20 LET EXISTENCE“. Tou oslaví 20 let společného působení a představí průřez kompletní autorskou tvorbou. „V originální inscenaci připomeneme nejen naši nejznámější komedii Dentální rapsódie, která za posledních čtrnáct divadelních sezón dosáhla 115 repríz a v roce 2006 byla nominována na inscenaci roku Divadelních novin, ale dojde i na vzkříšení již stažených kusů z našeho repertoáru jako jsou hry Privátní mejdla, Vandaska nebo Jak Vinetů s Oldšetrhendem vařili polévku,“ uvádí Alexandr Guha, jeden z hlavních autorů her. Průřez tím nejlepším z historie souboru se ponese v duchu vyhlášení divadelních cen v těch nejbláznivějších kategoriích, na které si ceny Thálie či Ceny divadelní kritiky ani nepomyslí. Diváci tak uvidí nominované scény v kategoriích jako „lihovina na jevišti“, „nejdramatičtější exitus“ nebo „stereotypní kostýmy menšin“. Součástí obou galavečerů bude i dvoudenní výstava v prostorách Studia Ypsilon mapující umělecké i mimodivadelní aktivity divadla.

Členové ZTRACENÉ EXISTENCE se potkali v roce 1999 v dramatickém souboru pražského Gymnázia Připotoční, v rámci kterého uváděli především klasické hry (Romeo a Julie, Osel a stín, Ze života hmyzu…) v divadlech Solidarita, Žižkovském divadle Járy Cimrmana nebo v Divadle Na Prádle. První autorskou hrou se stala v roce 2005 Dentální rapsódie, která byla uvedena s nemalým ohlasem na mnoha divadelních přehlídkách (Šrámkův Písek, Jiráskův Hronov, Divadlo evropských regionů), i řadě českých a moravských měst. Od roku 2007 je ZTRACENÁ EXISTENCE stálým hostem Studia Ypsilon, kde uvádí pravidelně své celovečerní hry. S krátkými skeči Zmalujem se!, Sexidrynk nebo Zvuková zkouška kapely Adolf Hilter revival pak soubor navštívil mnoho velkých festivalů (Sázavafest, Mighty Sounds, Colours of Ostrava nebo Rock for People ad.).

Více informací o galavečeru naleznete na adrese www.ypsilonka.cz/program-a-nakup/ztracena-existence-20-let-existence a na oficiálních stránkách souboru www.ztracenaexistence.cz

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>