Zde najdete přehledně všech pět čísel Pootavského Pískomyla (od 0 do 4, respektive od 4 do 0) pro čtení i stažení v pdf:
Číst dále »Měsíční archiv: Červen 2024
debata: ANSUV, Heřmanice – Návštěva u malé smrti
Plénum:
Čisté, precizní, krásné. Důsledný minimalismus.
ZM: Mystérium. Propojilo se se zvuky přípravy představení na jevišti nad nimi.
JL: Zajímalo by jí, co si o tom myslí diváci. Neměla potřebu si dělat výklad. Kvituje to, že dostala prostor pro usebrání se. Vnitřní zážitek, při kterém nebyla ničím rušena. Vyskytla se ve vlastním světě, příběhu, který si při tom tvořila.
Číst dále »debata: Jensena Třásá, Praha: Egoniášovo proroctví
Plénum:
Mnoho myšlenek k zamyšlení, které bylo těžké usledovat v kombinaci ne vždy jasného pohybu. Někdy bylo těžké zpozorovat, kdo mluví.
Vodopád textu si moc užil moc. Nedůslednost kódu ztěžovala pochopení. Někdy zafungovalo, že se z toho stala polyfonie hlasů. Nepochopil, co tam obsahově házeli uklízeči. Líbil by se mu koncept postdramatického textu s mizejícími postavami.
Číst dále »debata: Dveře dokořán, Pelhřimov: X+?=!
Plénum:
Cení si tématu a osobního přístupu. Otevřené téma – já jsem jiná, ty jsi jiný – zůstalo v dichotomii na verbální úrovni a skončilo smířením. Monotónní. Spousta rekvizit použitých k charakterizaci, ale ne zcela využitých. Příliš mnoho slov.
Líbilo se. Ocenění nápadu táhnutí balvanu celý život. Očekávání rozvinutí tématu až do radikálnější výměny pohlaví.
Číst dále »Kdo by mohl jet v létě do Hronova
Status písecké přehlídky umožňuje, aby lektoři nominovali a doporučili některé inscenace pro letní Jiráskův Hronov. Letos se rozhodli takto:
Číst dále »debata: LÁHOR/Soundsystem, Praha – Perfektní den
Plénum:
Zábava. Svazující prostor senátu, který se zdá nevýhodný.
Oceněna práce v posunutí dál od předchozího představení. Dočištěné.
Pozitivně: Dialogy jsou jedna věc, ale k Láhor by mohli vyučovat bitky a honičky – top.
debata: Thea, Svitavy – Modlitba
Úvod moderátora:
VH: Letošní festival nabízí velké spektrum divadelních forem. Komentář k soudobým trendům UI z pohledu starší generace může působit jako inscenace pro jakékoliv publikum, ale není. Jde spíše o komunitní inscenaci. Pohled Matěje Šefrny na současný svět, který nevnímá jako svůj život, vnímá jako poselství lidí, kteří se vyjadřují skrze určitou konzervativní formu – v tomto případě loutkářskou. Na domácí scéně působí mnohem intimněji. Loutkařské pasáže lze číst jako komiks.
Číst dále »debata: Je to tajný!, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř – Rusalje2022debata:
Plénum:
Zaujala slovanská mytologie. Lidovost. Dojmutí válkou. Pochválena výprava – něžná, romantická. Práce se zvukem. Nefungovala tichá hra na sklenici. Představení na představení – pozorování kolegů diváků na druhé straně. Rituál, který se kvůli prostoru ale nedonesl až k divákovi.
Pocit svícení měsíce na řeku. Nádoby s vodou, touha po vodě. Unešeni scénou a formou věnečků z čerstvě natrhaných živých květů.
Číst dále »
Nejnovější komentáře